close

Pobierz aplikację Fuksiarz.pl

Tenis

Fuksiarz.pl oferuje pełne spektrum zakładów na rozgrywki tenisa. Można obstawiać zarówno zwycięzcę meczu, jak i inne specjalne zdarzenia. Typować można liczbę setów, gemów, czy nawet pokusić się o wskazanie dokładnego wyniku. Dostępne są także zakłady długoterminowe, dotyczące głównie klasyfikacji końcowej danego turnieju. Tymczasem w sport.fuksiarz.pl znajdziesz aktualne typy na tenis!

Najnowsze wpisy

No posts found in this category.

🎾 Tenis typy

Typowanie tenisa ziemnego to fucha, którą trudni się spora część graczy. Pokazują to statystyki – u wielu bukmacherów to drugi najczęściej obstawiany sport po piłce nożnej. Tenis możesz grać w wydaniu męskim, jak i kobiecym. Ilość turniejów sprawia, że to dyscyplina dostępna praktycznie przez cały rok.

W obstawianiu tenisa istotne jest to, żeby mieć dużą wiedzę odnośnie tej dyscypliny. W naszym kraju tenis nie jest tak powszechny, jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka. Dlatego nie wszyscy wiedzą, jak liczone są punkty, a także jaki wpływ na rywalizacje ma dana nawierzchnia. W zakładach bukmacherskich każdy ten element może mieć znaczenie, jeśli chodzi o twoje przewidywania.

U bukmacherów tenis typowany może być w zakładach przedmeczowych i na żywo. Rywalizacja odbywa się na kortach otwartych, jak i zamkniętych (hala). Dlaczego o tym wspominamy? Bywają zawodnicy, którzy preferują określone warunki – wówczas mogą uwypuklić swoje atuty. Jako typer tenisa powinieneś znać tego rodzaju niuanse.

Typy na tenis w sport.fuksiarz.pl

Nasz serwis to kompendium wiedzy odnośnie typów bukmacherskich. Tenis to jeden ze sportów, którym bardzo się interesujemy. Dlaczego? Dlatego, że w ofertach bukmacherskich tenis generuje spore obroty. Co więcej, aktualnie w naszym kraju jest większe niż zwykle zainteresowanie tenisem. Wynika to ze świetnej postawy Igi Świątek, a także Huberta Hurkacza. Dostrzegamy, że polscy typerzy chętniej chcą obstawiać mecze z udziałem naszych reprezentantów.

Przygotowując analizy tenisa na sport.fuksiarz.pl pod naszą lupę bierzemy wszystkie czynniki, które naszym zdaniem mogą wpłynąć na losy spotkania. To styl gry obu zawodników, rodzaj kortu, statystyki, a także aktualna forma. Te elementy w głównej mierze pozwalają ocenić, jak może wyglądać obstawiane spotkanie.

💡 Na co zwracamy uwagę robiąc typy na tenis:

 • aktualna forma,
 • styl gry,
 • specyfika nawierzchni,
 • bilans h2h,
 • statystyki turniejowe.

Typy na dziś

Gdy odbywa się turniej ATP lub WTA to zwykle gra toczy się z dnia na dzień. Wielki Szlem ma to do siebie, że przez dwa tygodnie codziennie odbywają się spotkania męskiej, jak i żeńskiej drabinki. Wówczas gracze intensywniej niż zwykle poszukują typów na dziś. W tenisowym turnieju rywalizacja czasami odbywa się na kilku kortach równocześnie – dlatego trzeba mieć sporo czasu, żeby za tym wszystkim nadążyć. To powód, dla którego oferujemy tenis w wydaniu typów na dzisiaj. To sekcja, w której znajdziesz analizy aktualnych meczów tenisowych. W pierwszej kolejności koncentrujemy się na spotkaniach z udziałem naszych rodaków, a także istotnych zawodników i zawodniczek, którzy mają szansę odegrać ważną rolę w całym turnieju.

Obstawianie ATP

Rozgrywki ATP skupiają wokół siebie mężczyzn, którzy mogą rywalizować na poziomie turniejów rangi 250, 500 czy 1000. Ten ostatni to tzw. turniej Masters, gdzie zwycięzca może zdobyć aż 1000 punktów do rankingu ATP. Najwięcej inkasuje się za zwycięstwo Wielkiego Szlema – w tym przypadku triumfator otrzymuje aż 2000 punktów do rankingu. Oczywiście to wiąże się też z sowitą gratyfikacją finansową.

Obstawianie tenisa w wydaniu ATP różni się od typowania WTA. Jeśli chodzi o detale, to mecze Wielkiego Szlema mężczyźni rozgrywają do trzech wygranych setów, a kobiety do dwóch. Co jednak widoczne gołym okiem – tour męski jest bardziej przewidywalny. Wśród kobiet jest duża rotacja na szczytach. Jeśli chodzi o panów, to sytuacja jest bardziej stabilna. Czołówka rankingu zwykle rozdziela pomiędzy sobą poszczególne tytuły.

🔎 Z punktu widzenia typera istotne są różnice na korcie. Dla przykładu kobiece pojedynki przypominają sinusoidę, bo najpierw jedna z zawodniczek może wygrać seta 6:0, by następnie przegrać drugą partię 0:6. U mężczyzn są mniejsze wahania formy.

Typowanie WTA

Cykl WTA przebiega w podobny sposób, co ATP. W tym przypadku do rywalizacji stają kobiety, które punktują podobnie jak mężczyźni. Wielkie Szlemy kobiece, jak i męskie odbywają się o tej samej porze i w tym samym miejscu. Co więcej – do rankingu WTA można zdobyć tyle samo punktów, co w drabince ATP.

W turniejach WTA zawsze gra się do dwóch wygranych setów. Na koniec sezonu ósemka najlepszych zawodniczek rozgrywa WTA Finals, czyli tzw. turniej mistrzyń. W rozgrywkach ATP jest również odpowiednik tego rodzaju rywalizacji.

Jak zauważyliśmy wcześniej – mecze WTA bywają trudniejsze do przewidzenia. Kobiety mają duże wahania formy i dobre turnieje przeplatają ze słabszymi. Ba, w jednym spotkaniu mogą zaprezentować zupełnie dwa różne oblicza. Warto o tym pamiętać typując mecze WTA.

Iga Świątek – typy i kursy

Forma Igi Świątek eksplodowała na początku 2022 roku, dzięki czemu Polka szybko awansowała na pozycje numer 1 rankingu WTA. Nasza reprezentantka w jednym sezonie wygrała dwa turnieje Wielkiego Szlema: Roland Garros i US Open. Co więcej, zwyciężała też pozostałe prestiżowe turnieje m.in. Indian Wells i Miami Open. Iga Świątek tym samym potwierdziła, że jej triumf w Roland Garros 2020 nie był dziełem przypadku.

Typy na Igę Świątek cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. To nie dziwi, bo w zakładach bukmacherskich można dostrzec zależność pomiędzy sukcesem drużyny/zawodnika a ilością typowanych spotkań z jego udziałem. Mecze Igi Świątek są chętnie oglądane, jak i obstawiane. Dlatego staramy się być na bieżąco z występami naszej najlepszej tenisistki.

Co warto wiedzieć o typach na Igę Świątek?

✅ To zawodniczka, która najlepiej czuje się na nawierzchni ceglanej i twardej
✅ Do tej pory piętą Achillesową Igi Świątek są występy na trawiastych kortach
✅ Gdy jest w formie to często z niżej notowanymi zawodniczkami zwycięża 6:0 w secie
✅ Jej koronne uderzenie to backhand wzdłuż linii
✅ Preferuje grę z głębi kortu

Obstawianie tenisa

Tenis ziemny może być typowany w trybie przedmeczowym i na żywo. Generalnie rynki nie różnią się od siebie niczym szczególnym. W typach pre-match bazujesz na pewnych wyobrażeniach, a na żywo możesz to zweryfikować oglądając spotkanie. W obstawianiu tenisa główne zakłady dotyczą wyniku meczu, a więc tego kto wygra? To jednak nie oznacza, że bukmacherzy dysponują tylko jednym rodzajem rynków. Jest wręcz przeciwnie – znajdziesz u nich pozostałe rozstrzygnięcia, które mogą mieć miejsce na korcie tenisowym.

Jak wynika ze statystyk typy na tenis w większości przypadków koncentrują się na zakładzie: zwycięzca meczu. To zakład dwudrogowy, bo jak doskonale wiesz – w tenisie nie ma remisów. Na korcie zawsze musi dojść do rozstrzygnięcia, a jeśli jest wyrównane spotkanie to o wszystkim decyduje tie-break.

👉 Ze względu na specyfikę rozgrywki tenisowej bukmacherzy oferują dodatkowe zakłady:

 • dokładny wynik,
 • suma setów/gemów,
 • zwycięzca 1. seta,
 • liczba gemów w 1. secie,
 • zawodnik – wygra seta,
 • zwycięzca i liczba gemów,
 • zawodnik – liczba gemów,
 • handicap setowy,
 • handicap gemowy,

W tenisie ziemnym możesz obstawiać też zakłady długoterminowe. Dla przykładu przed startem każdego z większych turniejów ATP i WTA bukmacherzy przyjmują typy na końcowego zwycięzcę rozgrywek. Co więcej, możesz postawić też kupon na to, kto wystąpi w finale?

Najważniejsze turnieje

Dla tenisistów i tenisistek głównym celem w karierze jest zwycięstwo Wielkiego Szlema. W sezonie rozgrywa się cztery takie imprezy. Co ważne, każdy z tych turniejów ma swoją specyfikę, dlatego przed obstawianiem Wielkiego Szlema warto zapoznać się z realiami, jakie panują w konkretnym miejscu.

Australian Open

To turniej rozgrywany w drugiej połowie stycznia. W Australii wówczas jest środek lata, a więc zawodnicy muszą mierzyć się z wysokimi temperaturami. Turniej toczy się na twardej nawierzchni, co premiuje ofensywnych zawodników.

Roland Garros

Rozgrywki te odbywają się na przełomie maja i czerwca. Korty Rolanda Garrosa pokryte są ceglaną mączką. To wolna nawierzchnia, która sprzyja m.in. Idze Świątek. Nie ma przypadku, że Polka, jak na razie, największe sukcesy osiągnęła właśnie w Paryżu. Korty te sprzyjają zawodnikom i zawodniczkom, którzy preferują grę z głębi kortu z dużą rotacją.

Wimbledon

Tradycyjnie Wimbledon odbywa się na trawiastych kortach. To turniej, gdzie jednym z wymogów jest biały strój tenisistów i tenisistek. Trawa ma to do siebie, że piłka odbija się nisko. Na Wimbledonie można oglądać wiele asów serwisowych, a także akcji przy siatce. Zdecydowanie lepiej czują się tu zawodnicy ofensywnie przysposobieni. Rozgrywki toczone są na początku lipca.

US Open

Niektórzy uważają, że to najtrudniejszy turniej wielkoszlemowy. US Open rozgrywane jest we wrześniu, a więc w drugiej części sezonu. Wówczas wielu graczy jest już zmęczonych, a dodatkowo w Nowym Jorku w tym czasie panuje duża wilgotność. Nawierzchnia typu hard przypomina tą, która jest w Australian Open.

Zakłady bukmacherskie na tenis ziemny

W zakładach na tenis u bukmacherów możesz wybierać nie tylko spośród meczów ATP i WTA. To rozgrywki, które są najwyżej notowane, ale w tenisa gra się też na niższym poziomie. Tak jak w typach na piłkę nożną możesz postawić zakład na drugoligowe zmagania, tak i w tenisie wytypujesz pozostałe turnieje:

 • ITF
 • Challenger

To rozgrywki, w których rywalizuje się o każdy punkt ATP i WTA. Stanowi to naturalną drogę do TOP 100 rankingu, co już wiąże się z lepszą pozycją w światowym tenisie. Dlatego bukmacherzy pozwalają na obstawianie wielu turniejów rangi ITF i Challenger. W każdy tydzień odbywa się po kilka, a nawet kilkanaście tego rodzaju startów. Znajdziesz tam też przyszłe gwiazdy światowego tenisa.

Na turniej ATP i WTA bukmacherzy średnio oferują 50 rynków w trybie przedmeczowym. Tak jest w serwisie Fuksiarz.pl, gdzie tenis dostępny jest na wielu poziomach – tym najwyższym, ale też niższym takim jak Challenger.

 

 • 💸 Polecany kupon
 • 📅 Kalendarz wydarzeń